"Ақмола облысы білім басқармасының Ақкөл ауданы бойынша білім Ақкөл лесхоз ауылының "Мичурин атындағы негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа имени Мичурина  села Аккольский лесхоз отдела образования по Аккольскому району управления образования Акмолинской области»

Протокол родительского общешкольного собрания.

Ата-аналар жиналысының хаттамасы

Қатысқандар: 17

Күн тәртібінде:

І. Су тасқыны

ІІ.Замануи смартфондарды жиі пайдалану денсаулыққа зиян келтіреді.

ІІІ.Интернет желісіндегі қауіпті ойындар.

І.Бірінші сұрак боынша Баранова.Л.Н. сөз алды. Көп қар түскені және ауа температурасының көтерілуліне байланысты, су таскыны мүмкіндігі туралы ескертті. Су таскыны болған кезінде

ережелерінде сақтау керек екенін айтып берді. Көктемдегі кезінде балалардын өмірі мен денсаулығына ата-аналардын жауапкершілігі туралы ескертіп алды.

Шешімі: Көктемгі демалыс кезінде мұғалімдер мен ата-аналар оқушыларды  бақылауға алсын.

ІІ.Екінші сұрақ бойынша Родак А.Ю сөз сөйледі. 2017ж 3 ақпан айынын  Білім басқармасының хатында ұсынымдармен таныстырды. Білім басқармасы балалар замануи смартфондарды жиі пайдалануына денсаулыққа қандай әсер ететіні ата –аналардын назарын аударады.

Шешімі: Оқушыларға мектепке смартфондарды әкелуге тыим салынсын ата –аналарға ұсыныс беріледі.

ІІІ. Үшінші сұрақ бойынша Корн Т.С сөз алды. Интернет желісіндегі қауіп түрлерімен ата-аналарды таныстырып шықты. «Көк кит», «Бар да өл» т.б сияқты қауіпті ойындар туралы

әңгімелеп берді.

Шешімі: Ата-аналарға балаларды Интернет желісіндегі отыруы уақыты шектелінсін деп

ұсыныс берілді, және де компьютерлерде ата –аналар бақылау режімі орнатылсын.

4. «Күнделік. кз»жүйксі туралы Қаһарманов Б.К сөз айтты сайтқа күнде кіру керек екенін айтты.

Шешімі: «Күнделік. кз» сайтын күнде толтыру жұмысын жалғастыру .

Протокол родительского собрания

Присутствовали:  17

Повестка дня:

І. Паводок

ІІ. Какой вред здоровью  приносит частое пользование смартфонами.

ІІІ. Опасные игры в сети Интернет.

1) По первому вопросу выступила Баранова Л.Н. Она предупредила о возможности большого количества снега и повышением температуры воздуха. Она рассказала о правилах поведения

во время паводка. Предупредила родителей об ответственности за жизнь и здоровье детей в весеннее время.

Решение: Усилить контроль за учащимися учителей и родителей в весеннее время во время каникул.

2)По второму вопросу выступила Родак А.Ю. Она познакомила родителей с рекомендациями Управления образования от 03.02.2017 г, в котором обращают внимание на частое

использование детьми современных смартфонов, что влияет на их здоровье.

Решение: Рекомендовать родителям ограничивать ношение смартфонов в школу.

3)Безопасность детей в сети интернет: По третьему вопросу выступила Корн.Т.С  она познакомила родителей с видами угроз в сети интернет рассказала об опасных играх таких как «Синий кит» «Пойди и умри» и т.д.

Решение: Рекомендовано родителям ограничивать время посещение детьми сети интернет и установить родительский контроль на устройствах, чтобы родители всегда были в курсе какие сайты посещают их дети.

4)По системе «Күнделік» выступил Кагарманов Б.К.он сказал что в «Күнделік kz» учителя заполняли  каждый день и выставляли  оценки.

Решение: Продолжить работу по заполнению «Күнделік kz».

Қосымшалар: